Gizemli ve otantik olmasıyla bilinen ve Batık Şehir olarak da adlandırılan Kekova hakkında merak ettiğiniz detayları sizlerle paylaşıyoruz. Kekova tatili ile neler kazanacağınızı, nereleri görebileceğinizi, civarda bulunan yerleşim yerlerinin özelliklerini ve gizemli yapısını daha yakından inceleme fırsatını elde edebileceksiniz. Harika doğası ve tarihi güzellikleri ile mutlaka görmek isteyeceğiniz Kekova Bölgesinde gezilecek önemli yerler bulunmaktadır. Kaleköy veya diğer bir ismi Simena olan bölgenin geçmişten günümüze kadar koruduğu tarihi merkezleri sayesinde muhteşem keşifleri gerçekleştirebileceksiniz. Kekova Adası ve Üçağız ise gezip görmeniz gereken yerler arasında yer almaktadır. Eğlenceli bir tatili gerçekleştirmek isteyen kişilerin ideal adresi olan Kekova pansiyon hizmetleriyle de memnun etmektedir. Tatilinizi dinlenerek ve zahmetsiz biçimde geçirmenizi sağlayacak olan konaklama alanları sayesinde zor durumda kalmayacaksınız.

Akdeniz’de harika bir tatil planı yapmak istiyorsanız, yerli ve yabancı turistlerin en çok ilgisini çeken yerlerden birisi Kekova olacaktır. Yaşanan bazı olumsuz olayların ardından adı Batık şehir olarak ünlenen ve tekne turları ile meşhur olan bölge hakkında bilmek istediğiniz pek çok detayı sizlerle paylaşıyoruz. Tekne turları sayesinde nereleri görebileceğinizi ve rotanızı nasıl çizmeniz gerektiğini netleştirmiş olacaksınız. Simena Kalesi’nden de görebileceğiniz bu doğa harikası alana düzelenecek tekne turları sayesinde ziyaretlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kekova’nın Konumu Nerededir?


Kekova olarak genel bir isimle anılan ve Kaleköy ile Üçağız köylerini de kapsamakta olan civar hakkında bildiklerinize yenilerini ekliyoruz. Tatilcilerin dilinden düşürmedikleri Kekova bölgesinde mutlaka uğramanaız gereken bu köyler ve antik yerleşimler dikkatinizi çekecektir. Kekova tatili için öncelikle Üçağız’dan başlayacak tekne gezilerine dahil olmanız ve mutlaka Kaleköy’e uğramanız gerekmektedir.

Konumu itibariyle baktığımızda Akdeniz Bölgesi’nde yer alan bir yerleşim alanıdır. Antalya il sınırları içerisinde bulunan ve Demre ilçesi ile Kaş’a yakın konumda yer alan Kekova’nın yakın çevresinde bulunan köyler ve tarihi yerler de oldukça bilinmektedir. Demre ile 50 km’lik, Kaş ile 35 km’lik mesafede konumlandırılmış olan Kekova’yı gezip gördüğünüze değecek bir tatil rotasını çizebilirsiniz. Geçmiş tarihlerde pek çok medeniyete ev sahipliği yapan bu bölge antik dönem içerisinde Likya Bölgesi’ne dahil olmuştur. Sizler de genel olarak Kekova şeklinde isim alan ve sessiz bir coğrafyayı kapsayan bölgeyi ziyaret ettiğinizde Kekova pansiyonlar sayesinde rahat ve konforlu bir tatilin keyfine varabilirsiniz. Tatil sürenizin tamamını geçirebileceğiniz pansiyonlarda en ufak bir sorunla dahi karşılaşmayacağınızı vurgulayabiliriz. Temiz ve manzaralı odaları sayesinde sakinliğin tadını çıkarabileceksiniz.

 

Kekova Tekne Turları İle Nerelere Gidilir?


Birbirinden farklı saatlerde düzenlenen ve farklı fiyatlarda karşılaşabileceğiniz pek çok tekne turu sizleri bekliyor olacaktır. Her ne kadar Kekova Tekne Turu aktivitesi söz konusu olduğunda Üçağız akıllara gelse de, Demre veya Kaş’tan kalkan tekneler sayesinde bu keyifli aktiviteye dahil olabilirsiniz. Tüm gününüzü ya da yalnızca birkaç saatinizi geçirebileceğiniz turlar ile ilgili detaylı bilgileri almak için bizleri arayabilirsiniz. Böylelikle en uygun fiyatlı tekne turlarına dair bilgi sahibi olabilirsiniz. Ailenizle, sevdiklerinizle veya tek başınıza katılabileceğiniz tekne turlarını haftalık veya birden fazla günü kapsayacak şekilde de talep edebilirsiniz. Bu sayede Kekova tekne turları ile hangi noktalara uğrayabileceğinizin yanıtını almış olacaksınız.

Tekne turları ile çevreyi keşfetmek istediğinizde Batık Şehir turu sizi bekliyor olacaktır. Ayrıca yüzmek isteyenler için ideal olan Tersane Koyu’da yine bu rota içerisinde bulunmaktadır. Aklınıza başınızdan alacak güzelliği ve dillere destan berrak denizi ile bilinen Akvaryum Koyu’nu gördüğünüz andan itibaren gerçek bir akvaryumu görmüş kadar olacaksınız. Düzenlenen turlar veya kiralayacağınız tekne turları sayesinde mutlaka görmeniz gereken Karaloz Koyu ise saklı cennetlerden birisidir. En bilindik gezi noktası ise kale kalıntılarını da içermekte olan Kaleköy şeklindedir. Simena kentinin geçmiş tarihlerden kalan merkezlerini ziyaret etmek için mola verebileceğiniz eşsiz bir nokta olacaktır. Eğlenceli Kekova Tekne Turu sayesinde görebileceğiniz ve Kaleköy’e yakın olan diğer bir koy ise tarihi bir öyküye sahip olan Hamidiye’dir.

 

Kekova Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Adeta bir açık hava müzesini andıran ve Akdeniz’de en büyük ada olma özelliğine sahip olan Kekova hakkında bilmeniz gereken detaylar bulunmaktadır. Kekova Adası, Özel Çevre Koruma Bölgesi olarak ilan edildiğinden yüzme ya da dalış gibi aktivitelerin yapılmasına izin verilmemektedir. Bir rehber eşliğinde katılabileceğiniz tekne turu sayesinde bu kalıntıların yanına yaklaşabilir ve uzaktan izleyerek unutulmaz bir anıya sahip olabilirsiniz. Likya’nın önemli şehirlerine yakın konumda olmasıyla günümüzde halen şöhretini koruyan bu merkez tarihi bir miras olarak bilinmektedir. Tertemiz koylarını görmeden sonlandırmamanız gereken bölgede konaklama için pek çok şansınız olacaktır. Üstelik uygun fiyatlı ve ekonomik bir tatili tercih edenler için dikkat çeken noktalardan birisidir. Koskoca bir tarihe ev sahipliği yapan ve Bizans döneminin kalıntılarını taşıyan Kekova sayesinde doğa ile baş başa vakit geçirme fırsatını elde etmiş olacaksınız.

Sakin, otantik ve huzurlu bir tatil için Kekova pansiyon fiyatları ile ilgili araştırmaları yapabilirsiniz. Beklentiniz fazlasıyla lüks bir otel veya restaurant bulmak ise hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Üçağız ve Kaleköy civarında yer alan pansiyonlarda konaklama yapma şansınız bulunmaktadır. Fiyatların uygun olmasını tercih edenlerin genel olarak Üçağız pansiyonlarını tercih ettikleri görülmektedir. Kaleköy’de yer alan Kekova pansiyonları ise daha yüksek maliyetlidir. Ucuz pansiyonlarda kaliteli bir tatili geçirmek isteyenlerin mekanı kuşkusuz bu pansiyonlar olacaktır.

 

Kekova Pansiyonlarında Yeme İçme Nasıldır?


Konaklama kadar ihtiyaç duyacağınız yeme içme konusunda hangi imkanların yer aldığını merak ediyor olabilirsiniz. Aile işletmecisi olarak hizmetlerini sunan ve günlük taze deniz ürünlerini sizlerle buluşturan ünlü restaurantları bulabilirsiniz. Ayrıca Kekova pansiyonlarında konaklayacağınız süreler içerisinde yöresel ürünlerden oluşan kahvaltılar da sizi bekliyor olacaktır. Eşsiz manzaralara sahip pansiyonlarında romantik ve lüks bir akşam yemeği için en ideal mekanları tercih edebilirsiniz. Konumu itibariyle deniz ve doğa manzaralı olan Kekova pansiyonlarında konaklamak en doğru tercihlerden birisi olacaktır. Bu sayede samimi sohbetlerinize eşlik edecek lezzetleri tatmak için kafeler de dikkatinizden kaçmayacaktır. Kekova’yı gerçek anlamıyla keşfedebilmek için ihtiyaç duyacağınız en az 3-5 günlük bir tatil olmalıdır. Bu sayede etrafı gezmek, tarihi güzelliklerini keşfetmek, sakin bir tatil yapmak ve tertemiz koyların tadını çıkarmak mümkün olacaktır. Yoğun bir tempoda çalışıyorsanız ve bir süre ara vermeyi düşünüyorsanız, eğlenceli tatilin merkezi olan Kekova en ideal adresiniz olacaktır.

Hayatınızın unutulmaz ve özel anlarına bir yenisini daha eklemek için her köşesinde nice eşsiz manzaraları barındıran Kekova’ya gelebilirsiniz. Kekova pansiyonlarında yaz, kış demeden konaklama imkanını yakalamak mümkündür. Nostaljik görünümde olan bu alanlarda evinizdeki rahatı hissettiren odalarını keşfedebilirsiniz. Oldukça bakımlı ve ihtiyacınız olabilecek her özelliği barındıran pansiyonlarına göz atarak, fiyat bilgilerini alabilirsiniz. Keyifli dekorasyonlarıyla ilginizi çekecek olan şık ve denize sıfır konaklama alanlarına ulaşım konusunda herhangi bir problemi yaşamayacaksınız. Merkezi alanlara yakın konumlandırılan konaklama alanları sayesinde aktivitelerden faydalanabilecek ve deniz manzaralarından uzak kalmayacaksınız. Dinlendiren ve eğlendiren bir tatilin adresi olarak gösterebileceğimiz Kekova’da ulaşım, yeme-içme, konaklama, tekne turu ve daha fazla aktivite hakkında bilgi almak için çekinmeden bizleri arayabilirsiniz.