Kekova, Antalya ilinin Demre ilçesinde yer alan kayalık bir adadır. Tatilciler bu bölgeye gelerek keyifli ve huzurlu dakikalar yaşamak ister. Ancak kişiler Kekova’da konaklayacağı pansiyonu seçerken zorluk yaşayabiliyor.

Kekova Pansiyonlarında Sunulan Hizmetler

Kekova’da yer alan pansiyonlar yılın her dönemi pek çok misafir ağırlıyor. Bu misafirleri memnun etmek isteyen pansiyonlar sunduğu hizmetlerin donanımlı ve kaliteli olmasına özen gösterir. Çünkü tatilciler verdiği paraya karşılık aldığı hizmetin kaliteli olmasını bekler. Bu pansiyonlarda sunulan hizmetlerden bazıları:

  • Ücretsiz otopark hizmeti
  • Ücretsiz wifi hizmeti
  • Yiyecek ve içecek hizmeti
  • Ücretsiz resepsiyon
  • Oturma salonu

Kekova pansiyonlarında temizlik hizmeti de sunulur. Günün belli saatlerinde oda, belirlenen prosedürlere uygun bir şekilde temizlenir. Bu sayede tatilciler, keyifli anlarını temizlik ile harcamak zorunda kalmaz. Bu da pek çok kişinin hoşuna gider.

Kekova Pansiyonlarında Ücretsiz İptal Seçeneği Var Mı?

Kekova pansiyonlarında çalışan yöneticiler oldukça güler yüzlü ve anlayışlıdır. Bu kişiler tatilcilere kolaylık sağlamaya çalışır. Bu bağlamda tatilcilerin önceden yaptığı rezervasyonlar kolay bir şekilde iptal edilebilir. 

Otel yetkilileri rezervasyonu iptal ederse aldığı ücreti de iade eder. Ancak iade şartları için konaklama yerinin iptal politikası hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. İptal ve iade işlemleri giriş tarihinden 3 gün öncesine kadar yapılır.

Kekova Pansiyon Fiyatları

Doğa ile iç içe olmak isteyen kişiler Kekova’yı gönül rahatlığı ile tercih edebilir. Ancak bu bölgeyi tercih eden kişiler pansiyon fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak ister. Bu bölgede yer alan pansiyonların fiyatı oldukça değişkendir. Ancak kişilerin bütçesine uygun olan pansiyon rahatlıkla bulunabiliyor.

Pansiyonun konumu, sunduğu hizmetler, oda özellikleri fiyatı direkt olarak etkiliyor. Deniz gören, araç kiralama gibi ekstra hizmet sunan ve diğer pansiyonlara nazaran büyük oda imkanı veren pansiyonların fiyatı daha fazladır.

Tatilciler pansiyonlardan daha gelişmiş bir hizmet almak isterse daha fazla ücret ödemek zorunda kalabilir.

Kekova Pansiyonlarının Oda Özellikleri

Kekova pansiyonlarında odalar standart olarak imal edilmez. Odalar farklı içeriklerle üretilmiştir. Ancak genel olarak bakıldığında odalarda sabit bir klima yer alır. Bu sayede tatilciler sıcaktan minimum düzeyde etkilenir. 

Odalarda sunulan bir diğer hizmet ise saç kurutma makinesi ve sıcak su desteğidir. Bu özellikler sayesinde tatilciler günün her saati banyo yapabilir, saçını yıkayıp kurulayabilir.

Kekova pansiyonlarındaki odaların çoğunda gürültü ve ısı sızdırmayan pencere yer alır. Bu sayede kişiler dışarıdaki gürültüden etkilenmez. Dışarıdaki gürültüden etkilenmeyen kişiler daha rahat ve kaliteli bir uykuya sahip olabilir.

Kekova Pansiyonları Covid Sertifikalı mıdır?

Sağlık Bakanlığı tarafından şartları sağlayan pansiyonlara Güvenli Turizm Sertifikası veriliyor. Kekova’da bulunan pansiyonların çoğu hijyen ve temizlik kurallarına uygun hareket ediyor. Hijyen ve temizlik kurallarına dikkat eden firmalar gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Çünkü bu firmalar Sağlık Bakanlığı’nın istediği temizlik prosedürlerini yerine getirmiş demektir.

Tatilcilerden bazıları pansiyonların covid sertifikası olup olmadığına önem vermiyor. Ancak bu doğru bir yaklaşım değildir. Covid sertifikası olmayan işletmelerin tercih edilmesi ciddi problemlere neden olabiliyor. Kişiler bu işletmeleri seçerse sağlığını riske atabilir.

Kekova Pansiyonlarında Geçerli Ödeme Yöntemleri

Kekova pansiyonlarında kalacak olan kişilerin önem verdiği konulardan birisi de ödeme yöntemidir. Kişiler alternatif ödeme yöntemleri ile ödeme yapmak ister. Bunu bilen otel yöneticileri kişilere farklı ödeme imkanı sunar. 

EFT, havale ve kredi kartı gibi imkanlar tatilcilerin en çok tercih ettiği ödeme yöntemlerindendir. Pansiyon içerisinde yer alan restoran ve kafede de farklı ödeme yöntemleri yer alır.