Antalya, Kaş ve Demre bölgesinde yapılacak tatillerde ön plana çıkan Kekova bölgesini duymamanız imkansız olacaktır. Kekova pansiyonlarında konaklamak sizlere pek çok ayrıcalığı kazandıracaktır. Sizler de tarihi ve kültürel açıdan daha avantaj sağlayacak alanları tercih etmek için önceliğinizi Kekova’dan yana kullanabilirsiniz. Kekova pansiyon alternatifleri ve deniz aktiviteleri ile ünlü olan bir mekandır. En güzel antik kentler arasında yer alan ve batık kentlerden birisine ev sahipliği yaparak meşhur olan bu bölgede enfes bir tatil sizleri bekliyor olacaktır. En iyi dalış sporlarının yapıldığı bu alanda doğal sit bölgeleri yer almaktadır. Tekne seferlerinin her gün düzenlendiğini vurgulayabileceğimiz bölgede zamanınızı değerlendirmek için pek çok alternatife ulaşabileceksiniz. Gezip görmeniz gereken yerler arasında ilk sıralarda bulunması gereken Kekova’da kalacak yer derdine düşmeyeceksiniz. Sıkıntı ve stres yaşamadan bulabileceğiniz Kekova pansiyonlar için erken rezervasyon fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Kaş ve Demre’den düzenlenen tekne turları ile buluşabileceğiniz Kekova bölgesinde tarihi kalıntıları izleme fırsatını elde edebileceksiniz. Ayrıca Kaleköy’de antik kent kalıntılarına tanık olabilir ve Noel Baba Kilisesini ziyaret edebilirsiniz. Dünyadan pek çok ülkenin dikkatini çeken ve yabancı turistlerin akın ettiği bölgelerden olan Demre ve Kekova için yerinizi hemen ayırtabilirsiniz.

Neden Kekova Pansiyonları?

Likya Uygarlığı’na başkentlik yapmış olan Kaleköy ve çevresinde keşfedilmeyi bekleyen pek çok tarihi alan ve kalıntılar bulunmaktadır. Bu nedenle tatilinizi hem tarihi açıdan zenginleştirmek, hem de denizden doyumsuz bir şekilde faydalanabilmek için Kekova pansiyonlarını tercih edebilirsiniz. Pansiyonlarımızda yapacağınız harika bir kahvaltının ardından gezinize başlayabilirsiniz. Muhteşem manzaraların arasında çekeceğiniz fotoğraflar ile bu anları ölümsüzleştirebilirsiniz. Yalnızca deniz yoluyla ulaşım sağlanmakta olan Kaleköy’de geçireceğiniz en özel anların tadını çıkarmak isteyeceksiniz. Huzurun merkezi olarak tarif edilebilen ve düzenli olarak tekne seferleri düzenlenen bu alanlarda zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Mavi bir yat yolculuğunu gerçekleştireceğiniz bölgede dikkat çeken alanlara mutlaka uğramak isteyeceksiniz. Zengin gezi alternatiflerine ulaşabileceğiniz Kekova tatiliniz için en ideal konaklama alanları ise pansiyonlar olacaktır.

Kekova Pansiyonlarına Ulaşım ve Konaklama

Türkiye’de en çok dikkat çeken ve sit alanı olması sebebiyle de değişime uğramayan Kekova pansiyonlarına ulaşım konusunda sorun yaşamayacağınızın altını çizmekteyiz. Eğlenceden uzak, huzurlu ve sessiz bir tatil planı için en ideal rotanız olacaktır. Her yıl mutlaka uğramak isteyeceğiniz bu alanlarda deniz yolculuğunu sık sık yapabileceğinizin altını çizmekteyiz. Antalya Havalimanı’na iniş yapmanızın ardından Kaş veya Demre üzerinden bu alana ulaşabilirsiniz. Üçağız’a kadar kara yolu ile devam edebileceğiniz yolculuğunuzu bu alandan itibaren deniz yolculuğu ile sürdürmeniz gerekmektedir. Bu sayede Kaleköy’de bulunan pansiyonları ziyaret etmeniz de mümkün olacaktır. Sizin için de daha önce tatil yaptığınız yerler arasında en özel konumların bu alanlar olacağını vurgulamaktayız. Yemekleri, lezzetli kahvaltısı, doğal köy ürünlerinden oluşan menüleri ve sakinliği ile en gözde alanlarınız arasında yer alacaktır. Tatil tutkunu olan kişilerin ziyaret edebilecekleri mekanlarda her şeyin muhteşem olacağını görebileceksiniz. Mutlu olmanız için her detayı düşünen ve denize sıfır konumda yer alan pansiyonları işleten mekanlarda konforun sizi beklediğini belirtiyoruz. Tutkunu olduğunuz tatil planlarınızı yaparken, rotanızı mutlaka Kekova’ya çevirmeniz gerekmektedir. Arkadaşlarınıza ve çevrenize gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğiniz mekanlara birden fazla kez gelmek isteyeceksiniz. Her fırsatta kaçamak yapabileceğiniz Kekova ve pansiyon alternatiflerinden özgürce faydalanmış olacaksınız. Kaleköy’de tatil yapmanın tadını çıkarabilmek ve avantajlarını keşfedebilmek için geç kalmadan yola çıkabilirsiniz.

Kekova Tekne Turları İle Nereye Gidilir?

Kekova Tekne turu alternatifleri sayesinde gezmek için pek çok fırsatınız olacaktır. Bu turlara günü birlik katılabilir ve daha uzun süren tur seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Tekneye Üçağız’dan bindikten sonra belirli koylarda mola vermeniz mümkün olacaktır. Böylelikle geziniz boyunca yüzme ve su sporları gibi pek çok aktiviteden faydalanmanıza olanak verilmektedir. En sevilen koylara uğrayarak stresinizi hızlıca atmanız mümkün olacaktır. Akvaryum Koyu’nda vakit geçirmek ve yüzmek için büyük fırsatlar sizi bekliyor olacaktır. Berrak suların tadını çıkarmak ve pek çok koyda dinlenebilmek için sizleri bekleyen tekne turu alternatiflerine göz atabilirsiniz. Lahitleri ve kale kalıntılarını inceleme fırsatını elde edebileceğiniz Kaleköy’e uğramadan tekne turunu sonlandırmanız mümkün olmayacaktır. Yüzme fırsatını elde etmek ve su sporlarından doyasıya faydalanabilmek için her fırsatta tekne turlarına katılmayı tercih edebilirsiniz. Gökkaya ve Korsan Mağarası gibi alanlarda bu imkanları fazlasıyla elde edeceğinizin altını çizmekteyiz.

Kekova Pansiyonlarının Maliyeti Ne Kadar?

Otobüsten indiğiniz andan itibaren cennet köşelerine uğramak isteyeceğiniz Kekova bölgesinde pek çok pansiyonla karşılaşabilirsiniz. Ancak en uygun ve ucuz fiyatlı pansiyonları tercih etmek isteyebilirsiniz. Verilen hizmetlere, konumlarına ve manzaralarına göre değişen oda fiyatlarıyla karşılaşabileceğinizin altını çizmekteyiz. Sizler de Batık Şehir kalıntılarını tekne ile görebilmek için Üçağız’dan sonra tekne ve yat turlarını tercih edebilirsiniz. Böylece Üçağız veya Kaleköy çevresinde yer alan pansiyonlar arasında en uygun maliyetli seçimleri gerçekleştirebilirsiniz. Akdeniz’in serin sularının tadını çıkarabilmek için yüzme molası verebileceğiniz bu aktiviteler sayesinde daha rahat ve konforlu adımları atmış olacaksınız. Hamidiye Koyu ve Tersane koyu gibi tertemiz ve eşsiz manzaralar eşliğinde devam ettireceğiniz turunuzun sonunda dinlenmek için en uygun Kekova pansiyonlarına geçebilirsiniz. Kekova pansiyon fiyatları tahmin ettiğinizden çok daha düşük rakamları içerecektir. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği alternatifleriyle sizi bekleyen pansiyonlarda ekstra ücret ödemeden faydalanabileceğiniz hizmetleri de alabileceksiniz.

Üçağız mahallesinde ve Kaleköy’de dikkatinizi çekecek pek çok konaklama alanlarıyla karşılaşabileceksiniz. Batık kenti görebilmek ve Akdeniz’in doğal güzelliklerini izleyebilmek için bu fırsatları değerlendirmeniz yeterli olacaktır. Doğal ve tarihi zenginliklerine dokunabilecek kadar yakın olacağınız konumları ile büyüleyen pansiyonlarda harika vakitleri geçirebileceksiniz. Ayrıca mavinin her tonuna bürünen denizinde geçireceğiniz vakitlerin ne denli huzurlu olacağını da görmüş olacaksınız. Sabah saatlerinde kuş sesleriyle gözünüzü açabileceğiniz mekanlarda gezip görebileceğiniz tarihi alanlar ve sit alanı bulunmaktadır. Kaleköy ve Üçağız çevresinde gezmek, konaklamak, eğlenmek ve doyasıya tatil yapabilmek için çeşitli alternatifler bulunacaktır.

Genellikle Kaleköy’de konumlandırılmış olan pansiyonların tarihi evler olduğunu vurgulamaktayız. Taş binaların restore edilerek hizmete açılmasıyla birlikte pansiyon konaklama olanakları da ortaya çıkmıştır. Böylece sessizliği dinlemek, kitap okumak ve kahvenizi yudumlamak için önemli fırsatları elde edeceğinizi vurgulamaktayız. Sizler de denizin sesini dinleyebilmek için bu nadide alanlara hemen ulaşım sağlayabilirsiniz. Cenneti andıran Kaleköy ve Üçağız manzaralarına doyamayacağınızın altını çiziyoruz. Yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği bu alanda pek çok güzelliği bulabileceksiniz.

Kaleköy’ün tatilinize zenginlik katacağını vurgulamaktayız. Yüzme tutkunlarının beklentilerine uygun olan bu alanda Likya lahdi bulunmaktadır. Kale sur kalıntıları arasında tarihi içinize çekerken, lahit ve çevresinde yüzme aktivitesini rahatlıkla gerçekleştirebileceksiniz. Tarihi merdivenlerini adımlamak, tırmanırken pek çok manzaraya şahit olabilmek ve unutulmaz anların tadını çıkarabilmek için geç kalmadan hemen keşfe başlayabilirsiniz. Tatilinizi heyecanlı ve eğlenceli bir mavi yolculuğa dönüştürmek için uğrak noktanız Kaleköy ve Kekova pansiyonları olacaktır. Köy yaşamının canlı olması sayesinde elde edeceğiniz doğal ürünler de tatilinizi daha anlamlı ve sağlıklı hale getirecektir. Denizin tadını çıkarabileceğiniz Kekova pansiyonları sayesinde kalacak yerinizi önceden ayırtabileceksiniz. Son dakika karar vereceğiniz tatil planlarınızda ise yarı yolda kalmayacağınız pansiyonların sizi beklediğini vurgulamaktayız.